Auction 417 / Lot n° 819

BARTOLO, da Sassoferrato - In primam codici iustiniani partem commentaria; - In primam [secundam] infortiati liber XXIIII digesti; - In primam digesti novi partem commentaria; - In secundam digesti veteris partem commentaria (manca il frontespizio); Repertorium locupletissimum In omnes Bartoli a Saxoferrato Lecturas; - Consilia, quaestiones et tractatus. Venezia: Giunta Lucantonio, 1580-81. 7 voll. in folio (lievi macchie, sanltuarie bruniture). Legatura in piena pergamena con dorso rinforzato in pergamena e autore e titolo manoscritto sui dorsi (tracce di tarli, macchie, dorsi compromessi).

Auction: 10 May 2018 at 14:30

Estimate 100 - 200€

Sold 100€